Checz Rybacka copyright 2020. ALL RIGHTS RESERVED.

Restauracja „ Checz Rybacka” wybudowana w 2000r. mieści się w Borowie, niemal w samej bramie wjazdowej do powiatu kartuskiego, będącego wizytówką Kaszub. Checz to w języku kaszubskim dom, a zatem tajemniczo brzmiąca nazwa to po prostu „rybacki dom”. Restauracja specjalizuje się w daniach rybnych. Samodzielnie skomponowano kilkadziesiąt oryginalnych potraw, z rozmaitych gatunków słodko i słonowodnych mieszkańców wodnych otchłani.

Restauracja „Checz Rybacka” otrzymała w ogólnopolskim rankingu „ Rzeczpospolitej” „Pięć widelców”, jako prestiżową nagrodę roku 2001. Natomiast w 2002 roku „ Checz Rybacka „ za stworzenie profesjonalnej, wysokiej jakości oferty gastronomicznej, której towarzyszy wyjątkowy klimat i niepowtarzalny urok miejsca, odebrała puchar „ Perła Kaszub”.

W kolejnych latach Checz Rybacką uznano między innymi jako najlepszą firmę roku, przyznano kolejną Perłę oraz super Perłę za długoletnią działalność na terenie powiatu kartuskiego. Zajęcie I-szego miejsca w plebiscycie portalu kartuzy.info dopełniło ocenę naszych gości, która mobilizuje nas do dalszej pracy.
Należy wspomnieć o licznych publicznych wypowiedziach oraz rankingach ogólnopolskich gdzie znawcy kulinarni dostrzegają naszą restauracje jako  wyśmienitą krainę smaków, przez która wjeżdżamy chcąc odwiedzić piękną kaszubską ziemię.

Top